آشنایی با روش تولید سنگ گرانیت

شیوه تولید سنگ نهبندان

امروزه منابع معدنی به عنوان یکی از با ارزش ترین سرمایه های ملی هر کشور محسوب می گردد. با بهره برداری از این منابع و فرآوري‌ و عرضه‌ اين‌ مواد به‌ بازارهاي‌ جهاني‌، در آمدهای ارزی قابل توجهی را می توان وارد کشور نمود. یکی از منابع با ارزشی که می تواند در پیشبرد اقتصاد ملل کمک شایانی نماید، سنگ گرانیت می باشد. این سنگ ها که در رنگ ها و خصوصیات مختلف عرضه می گردند، در بسیاری از صنایع از جمله راه سازی و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. ایران یکی از کشورهایی است که از منابع سنگ بیشماری برخوردار است. یکی از سنگ هایی که در ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، سنگ گرانیت است که می توان این سنگ را با کیفیت بالا در منطقه نهبندان یافت. این سنگ که از مقاومت بسیاری برخوردار است، با داشتن دانه های درشت روی آن شناسایی می گردد. سنگ نهبندان به دلیل داشتن مقاومت بالا در برار نور خورشید، فشار و رطوبت در ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد. از این سنگ می توان در نمای ساختمان تا پلکان استفاده نمود و در استفاده از سنگی مرغوب در این مکان ها اطمینان داشت. با وجود کانی های مختلف در سنگ نهبندان، امروزه رنگ بندی متنوعی از این سنگ در بازار یافت می شود. در فرایند تولید سنگ نهبندان از ماشین الات سنگین و گران قیمتی استفاده می گردد که همین موضوع سبب شده است سنگ های با کیفیتی به بازار عرضه گردد. مراحل تولید سنگ نهبندان، از برش قله در سایزهای مورد نیاز شروع شده و به صیقلی کردن و تکه تکه کردن ختم می گردد. این سنگ ها از نظر اندازه نیز دارای تنوع بسیاری بوده و می توان بنا به درخواست مشتریان گرامی، سایز مورد نظر را تهیه نمود.

آشنایی با مراحل ساخت سنگ نهبندان

مراحل تولید سنگ نهبندان

– برش قله در سایز های بزرگ

در این مرحله با استفاده از دستگاه های مخصوص، قسمتی از کوه که بنا به تشخیص مهندسان معدن، دارای کیفیت بالاتری است برش داده می شود تا مراحل تولید سنگ آغاز گردد.

– استفاده از جرثقیل برای جابه جایی قله به سمت کارخانه

این جرثقیل ها با استفاده از ریل ها و واگن های متحرک، قله های سنگ را به سمت دستگاه قله بر هدایت نموده تا بقیه فرایند روی قله صورت پذیرید. به دلیل اینکه قله ها در سایز بزرگ بریده می شوند، پیشنهاد می گردد از دو جرثقیل 30 تن برای این امر استفاده گردد.

– دستگاه قله بر

بعد از هدایت قله توسط جرثقیل زیر دستگاه قله بر، عملیات برش آغاز می شود. این دستگاه دارای تیغه های بزرگی می باشد که می توان با تنظیم فاصله تیغه ها در قطرهای دلخواه قله را برش زد.

– دستگاه ساب

این دستگاه از هد های ساینده مختلفی تشکیل شده است که با تماس با سطح سنگ باعث صیقیلی شدن آن می گردند. این دستگاه سبب می شود که سنگ نهبندان دارای سطحی صاف گردد. در نمای ساختمان که لازم است از سنگ های با کیفیت بالاتر استفاده گردد، این مرحله با حساسیت بیشتری انجام می گیرد.

– دستگاه طولی بر

بعد از صیقلی کردن سطح سنگ نهبندان، لازم است که برش های طولی متناسب با نیاز مشتریان بر روی سنگ زده شود. این برش های طولی سبب می گردد که سنگ شکل گرفته و برای مراحل بعدی آماده گردد.

– دستگاه عرضی بر

بعد از ایجاد برش های طولی، نوبت به برش عرضی می رسد. تیغه برنده دستگاه عرضی بر به صورت عرضی در سطح سنگ حرکت کرده و اندازه های دلخواه را تحویل می دهد.

– دستگاه های شیار زن

به منظور استفاده از سنگ نهبندان در قسمت هایی از ساختمان که با محیط بیرون در تماس هستند، لازم است که روی این سنگ ها شیارهایی برای بالا بردن اصطکاک ایجاد شود. این شیارها را می توان با استفاده از دستگاه شیار زن بر روی سنگ ها ایجاد نمود. در پله هایی که بیرون ساختمان هستند و با باد و باران تماس مستقیم دارند، برای جلوگیری از ایجاد لیز خوردگی، حتما باید از سنگ های شیار دار استفاده نمود، در حالی که این امر در نمای ساختمان نیازی نمی باشد. پس محل به کارگیری سنگ نهبندان، اندازه و خصوصیات لازم برای این سنگ را تعیین می نماید.

By | 2018-01-21T11:31:33+00:00 ژانویه 3rd, 2018|مقالات|دیدگاه‌ها برای آشنایی با روش تولید سنگ گرانیت بسته هستند